Frequently Asked Question

چگونه حساب کاربری FTP بسازم؟
Last Updated 5 years ago

حساب کاربری FTP


حساب کاربری FTP به شما این امکان را میدهد که فایلهای مورد نیاز خود را در فضای وب خود بارگذاری نمایید. بسته به محل قرار گیری دایرکتوری هر حساب کاربری ممکن است فایلها از طریق وب نیز در دسترس قرار گیرند.
دایرکتوری خانگی شما در آدرس
/home/<account>
  قرار دارد که به جای <account> نام کاربری شما قرار گرفته است. به همین ترتیب دایرکتوری پیشفرض وب که محتوای سایت شما را در بر میگیرد در آدرس
/home/<account>/public_html
  قرار داد. هر فایلی در این آدرس قرار گیرد قابل دسترسی از طریق وب خواهد بود.
برای اینکه فایلها از طریق وب در دسترس قرار نگیرند و همچنین امنیت اطلاعات هاست شما خدشه دار نشود، به صورت پیشفرض دایرکتوری به نام 
/home/<account>/public_ftp
  وجود دارد که شما میتوانید برای هر کاربر FTP که ایجاد میکنید یک دایرکتوری خاص اختصاص داده تا دسترسی دیگر کاربران به اطلاعات او محدود شده و همچنین او نیز نتواند به اطلاعات دیگران دستری داشته باشد.

ایجاد حساب کاربری FTP


در سی پنل برای ایجاد حساب کاربری مراحل زیر را طی کنید:
وارد حساب کاربری خود شده و همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید گزینه FTP Accounts را انتخاب کنید.

image

در صفحه بعد، همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید میتوانید نام کاربر، رمز عبور و همچنین آدرس دایرکتوری خانگی کاربر FTP را تعیین کنید. اگر میخواهید فایلهای کاربر در محیط وب در دسترس باشد آدرسی مشابه این انتخاب کنید:
/home/<account>/public_html/<username>


همانطور که مشاهده میکنید نیمه اول آدرس دایرکتوری توسط سی پنل نمایش داده شده و شما کافیست نیمه انتهایی را درج کنید و به جای عبارت هر نامی را که مایلید قرار دهید. پیشنهاد ما نام خود کاربر میباشد.

image

در صورتی که میخواهید فایلهای کاربر به صورت عمومی و از طریق وب در دسترس نباشد میبایست دایرکتوری مورد نظر خود را در public_ftp ایجاد نمایید. لذا آدرس دایرکتوری خانگی کاربر شبه این خواهد شد:
/home/<account>/public_ftp/<username>


در نهایت در بخش Qouta برای کاربر خود محدودیت فضای ذخیره سازی ایجاد کنید. اگر این فضا نا محدود باشد، کاربر میتواند تمام فضای هاست شما را اشغال نموده و مانع از کارکرد صحیح سایت یا پست الکترونیکی شما میگردد. لذا حتماً در انتخاب فضای اختصاص داده شده به کاربر FTP دقت نمایید. پس از طی مراحل بر روی دگمه Create FTP Account کلیک کنید. در صورت طی مراحل به صورت صحیح، کاربر شما ایجاد می شود.

مشاهده و تغییر حساب کاربری FTP

در صورتی که حساب کاربری با موفقیت ایجاد شده باشد نام آن را در فهرست حسابهای کاربری FTP اندکی پایین تر از محل ایجاد کاربر مشاهده خواهید کرد. همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید در فهرست نام کاربر، آدرس دایرکتوری خانگی و اطلاعات مربوط به فضای مصرف شده کاربر نمایش داده میشود.

image

برای تغییر رمز عبور کاربر همانطور که در شکل قبل نشانداده شده بر روی Change Password کلیک نمایید. سی پنل امکانات مربوط به تغییر رمز عبور آن کاربر را به شما نشان خواهد داد و سپس میتوانید رمز عبور را تغییر دهید. همچنین با کلیک بر روی Change Qouta امکان تغییر فضای ذخیره سازی آن کاربر را خواهید داشت.

در هنگام حذف کاربر توجه داشته باشید از شما خواسته خواهد شد تعیین کنید که آیا مایلید در هنگام حذف کاربر دایرکتوری خانگی وی نیز حذف گردد. در صورت انتخاب گزینه مربوطه دایرکتوری خانگی کاربر FTP به همراه محتویات آن حذف شده و غیر قابل بازیابی خواهند شد.

Please Wait!

Please wait... it will take a second!